Заклад дошкільної освіти №8 "КРУЧАЙЛИК"

Ніжинської міської ради Чернігівської області

ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ

* Своєчасно приводити дитину до дошкільного закладу – з 6.30 до 8.00 та забирати до 18.30. Якщо Ви привели дитину після 8.00, вам слід дочекатися, коли діти вашої групи повернуться з ранкової гімнастики і передати дитину вихователю. Неприпустимо залишати дитину саму у приймальній кімнаті групи. Неприпустимо відправляти дитину до ЗДО саму, без супроводу дорослого. Увечері при залишенні дітьми  закладу вихователь зобов’язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням. У непередбачених домашніх ситуаціях необхідно заздалегідь повідомити вихователів групи, що дитину приведуть пізніше вищезазначеного часу.

*Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забирати дитину з дошкільного закладу. Таке доручення оформляється письмово з зазначенням паспортних данних. Дітям до 18 років категорично забороняється забирати дітей з ЗДО.

* Вихователю суворо заборонено віддавати дітей  особам у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

* Приводити дитину до дитячого садка потрібно чисту і здорову, охайно одягнену та відповідно сезону. Для дітей, які йдуть до молодших груп, особливу увагу варто звернути на навички самообслуговування, і перш за все, на уміння одягатися і роздягатися. Підбираючи одяг для дитини, слід уникати наявності на ній дрібних ґудзиків, кнопок, крючків, шнурків. Одяг не повинен бути надто великим, проте і не повинен сковувати  рухи. Не слід одягати на малюків тісних трусиків і плавок, а також тісних штанів.

* Дитячий одяг має бути вільним, із натуральних тканин: бавовняним чи в поєднанні з віскозою, із легкої натуральної вовни. Особливу увагу необхідно звернути на носки та колготки – вони також мають бути із натуральних тканин, інакше стопи дитини будуть постійно вологими і холодними. Взуття малюка повинне бути легким, теплим, відповідати розміру ноги, легко зніматися і взуватися. Не бажане носіння комбінезонів.

* Забороняється давати дітям з собою солодощі, жувальні гумки, інші продукти, колючі і інші небезпечні речі. Щоб уникнути випадків травматизму, батькам слід перевіряти вміст карманів в одязі малюка на наявність небезпечних предметів (ножиці, ножі, булавки, цвяхи, проволока, дзеркальця, скляні флакони, намистинки, ґудзики, значки тощо).

* В нашому  закладі заборонені воєнізовані, що провокують агресію, іграшки й атрибути. Будь ласка, не приносьте їх у дитячий колектив.

* Заборонено приносити в ЗДО будь-які медикаменти, хімічні речовини, мобільні телефони тощо.

* Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та надзвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття тощо).

* Вихователь зобов’язаний щодня оглядати дитину з метою своєчасного виявлення ознак хвороб (сипу, розчосу, лущення шкіри, загноєння очей і ін.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча, розлади з боку шлунково-кишкового тракту та ін.), тілесних ушкоджень (синці, подряпини, гулі тощо). За відсутності дитини в ЗДО в попередній день або при підозрі на захворювання дитини, проводиться обов’язкове вимірювання температури тіла дитини в присутності батьків. Батькам забороняється залишати дитину до кінця її огляду. Плануйте, будь ласка, свій час раціонально.

* Якщо під час ранкового прийому в ЗДО у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані звернутися до медсестри або лікаря за консультацією або медичною допомогою.

* Своєчасно до 8.00 повідомляти вихователів групи про хворобу дитини та інші причини її відсутності 

* Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас та інших речей (сережки, хрестики, іграшки тощо).

* Якщо у дитини є улюблена іграшка, книжка, їх, звичайно, можна принести в дитсадок.  Будь ласка, пам'ятайте, що діти люблять (і ми це заохочуємо) ділитися і мінятися іграшками. Іноді іграшки від цього псуються або втрачаються. Не потрібно  брати в групу іграшки і предмети, за цілісність і збереження яких ви будете переживати.

* ЗДО не несе відповідальності за втрату дитячих візочків і велосипедів, місць для зберігання яких в садочку не передбачено.

* Батьки зобов'язані своєчасно проходити огляд дітей фахівцями за призначенням медиків і надавати результати обстеження, а також виконувати всі пропозиції освітян, медиків та адміністрації, спрямовані на дотримання інтересів дитини. У разі рекомендації ПМПК про переведення дитини в інші установи або спеціальні групи, батьки зобов'язані здійснити перевід у рекомендовані установи.

* Педагоги готові поспілкуватися з Вами, батьками, вранці до 7.45 та ввечері після 17.00. В інший час педагог працює з групою дітей, і відволікати його не рекомендується.

* До педагогів групи, незалежно від їх віку, слід звертатися на Ви, по імені та по батькові. Конфліктні та  спірні ситуації необхідно вирішувати за відсутності дітей. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ робити зауваження педагогам та іншому персоналу ЗДО, створювати конфліктні ситуації, провокаційні дії у присутності дітей.

* Якщо ви не змогли вирішити будь-яке питання з педагогами групи, зверніться до директора ЗДО  або особи, що його замінює, особисто а в будь-який зручний для вас час. Ми спільно вирішимо всі питання.

.

ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ  БАТЬКІВ ЗДО

 

"Відвідування дитиною дошкільного закладу не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати і розвивати ії в родинному колі".
(Ст. 7 п .3 Закону про дошкільну освіту та виховання)

1. Загальні положення.
1.1. Батьки або особи, які їх замінюють (далі -батьки), є учасниками освітнього процесу в закладі дошкільної освіти(далі- дошкільний заклад)
Батьки несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, за збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.
2. Права батьків.
2.1 Батьки мають право:

вибирати заклади дошкільної освіти та форми отримання дошкільної освіти та виховання для дітей дошкільного віку, що не заперечує чинному законодавству;

обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування дошкільного закладу;

звертатись до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

на пільги на харчування;

вносити пропозиції щодо покращення роботи дошкільного закладу;

на додаткові освітні платні послуги та відмовлятись від запропонованих послуг;

приймати участь у заходах дошкільного закладу;

брати участь у поліпшенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази дошкільного закладу;

3.Обов’язки батьків.
3.1.Батьки зобов’язані:

- виховувати у дитини любов до України, повагу до національних, історичних, культурних цінностей українського народу, дбайливе ставлення до довкілля;

- постійно дбати про фізичние здоров’я дитини, її психічний стан, створювати належні умови для розвитку її природних задатків, нахилів та здібностей;

- поважати гідність дитини;

- виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до старших за віком;

- виконувати режим дня дошкільного закладу;

- приводити дитину добре вимитою, одягненим в чистий одяг (одяг повинен бути зручним, відповідати погодним та сезонним вимогам), підстриженими, з обрізаними нігтями;

- батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби;

- стежити за реальним станом здоров’я дитини;

- не давати, не одягати дитині зайві предмети, які можуть зашкодити життю та здоров'ю дитини;

- не приносити продукти харчування, з метою попередження харчових отруєнь, алергічних реакцій у дітей;

- забезпечувати систематичне відвідування дитиною дошкільного закладу;

- своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;

- приводити дитину при наявності довідки від дільничого лікаря або стаціонара з зазначеням діагноза хвороби або причини відсутності. Якщо дитина відсутня три дні і більше - приймається при наявності довідки від лікаря про стан здоров'я;

- діти, які відсутні 1 місяць з поважних причин (відпустка батьків, лікувально-оздоровча путівка) приймаються з довідкою від лікаря після огляду старшої медичної сестри дошкільного закладу;

- приводячи дітей до закладу дошкільної освіти, батьки зобов’язані передавати дитину вихователеві. Ввечері вихователі зобов’язані передати дитину батькам;

- не забирати дітей в нетверезому стані;

- дотримуватись правил дорожнього руху;

- бути прикладом для своїх дітей;

- своєчасно в установленому порядку вносити плату за харчування дитини в закладі дошкільної освіти;

- відвідувати батьківські збори;

- виконувати поради - рекомендації працівників закладу щодо виховання та навчання дітей;

- бути взаємоввічливими, дотримуватись морально-етичних норм у спілкуванні.